Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų protezavimas

Momentinis dantų implantavimas

Momentinis dantų implantavimas reiškia „Nė dienos be danties“.

Momentiniu dantų implantavimu vadinamas nulūžusio ar ką tik ištraukto vieno arba kelių dantų atkūrimas pirmojo apsilankymo pas odontologą metu, tad pavadinimas pilnai atspindi išskirtinį procedūros operatyvumą ir paprastumą. Todėl momentinis dantų implantavimas dar vadinamas „Nė dienos be danties“.

Momentinio dantų implantavimo privalumai

Momentinis dantų implantavimas

Momentinis danties ar kelių dantų implantavimas vyksta labai greitai, palyginus su tradiciniu danties implantavimu, nes implantai įsukami tą pačią dieną praradus dantis, - visiškai be skausmo, be tinimo, be kraujavimo, be jokio diskomforto.

Danties ar kelių dantų implantų įtvirtinimo į žandikaulio kaulą pojūtis panašus kaip danties plombavimo metu.

Pirmojo apsilankymo pas odontologą metu suprojektuojami pacientui individualūs dirbtiniai dantų vainikėliai ant implantų ir užsakoma jų gamyba.

Labiausiai tinkančią konkrečiam pacientui dantų implantų vainikėlių konfigūraciją, dydį ir išvaizdą pagal įvestus individualius burnos ertmės bei žandikaulio būklės duomenis tiksliai parenka Nobel Clinician programinė kompiuterio įranga, kurią be UAB „Angitia“ Lietuvoje naudoja nedaugelis odontologijos klinikų; tam reikalinga atitinkama kvalifikacija, baigiami specialūs kursai.

Antrojo apsilankymo pas odontologą metu įsukami dantų implantai ir tvirtinami pagaminti labai patvarūs, estetiški individualūs keraminiai dantų protezai. Dantų protezų Nobel Biocare implantavimo procedūra baigta, žmogus džiaugiasi gyvenimu ir atkurtais naujais dantimis.

Momentinis dantų implantavimas

Momentinio implantavimo metu danties implantas įsriegiamas į ką tik išrauto danties vietą ir suauga su kaulu tuo pačiu gijimo metu, kaip ir išrauto danties vieta.

Momentinis dantų implantavimas

Po momentinio danties implantavimo pacientas išeina iš odontologo kabineto tą pačią dieną su jau atkurtais dantimis.

Momentinio dantų implantavimo metu įsriegus danties implantą nėra nei ištraukto ar kitaip prarasto danties gijimo etapo, - po kurio sriegiamas implantas, - nei implanto gijimo etapo, - po kurio uždedamas laikinas dantukas.

Danties implanto gijimas po momentinio danties implantavimo - sąlyginis procedūros etapo pavadinimas, kol danties implantas suauga su žandikaulio kaulu visiškai be skausmo, - tarsi nebūtų jokios intervencijos. Todėl danties implanto vadinamas gijimas neturėtų asocijuotis su tipiniu žaizdos gijimu, nes nesukelia jokio diskomforto ir nereikia gerti antibiotikų.

Momentinis dantų implantavimas

Po momentinio danties implantavimo kaulo gijimą stimuliuoja atsakingos už gijimą ląstelės osteocitai - kaulo statybinė medžiaga. Jei praradus vieną ar kelis dantis į odontologą kreipiamasi po vienos ar dviejų parų, - osteocitai jau būna išsiskyrę, ir kaulo gijimas kartu su danties implantu negali būti pirminis; osteocitai gijimo jau neskatins. Todėl dantų implantavimas kitą dieną ar vėliau po dantų praradimo nebus pilnai momentinis ir gis šiek tiek lėčiau, nei implantavus tuoj pat vietoje ištraukto ar kitaip prarasto danties.

Momentinio ir tradicinio dantų implantavimų kainos ženkliai nesiskiria, juo labiau – ne tiek, kad įtakotų mažiau patogų implantavimo metodo pasirinkimą. Todėl, jei tik yra galimybė, vienareikšmiai geriau rinktis momentinį vieno ar kelių dantų implantavimą nei tradicinį.