Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų protezavimas

„Trefoil“ naujovės išskirtinumas

Trefoil“ sistema įgyvendina „Nobel Biocare“ užsibrėžtą tikslą – kokybiškiau padėti didesniam kiekiui pacientų. Naujos kartos osteointegracijos efektyvumas šią galimybę suteikia. —Dr. Kenji Higuchi

„Trefoil“ naujovės atsiradimas

„Trefoil“ sistema – tai efektyvus ir operatyvus būdas atkurti apatinio žandikaulio dantis ant 3-jų dantų implantų. Tai ilgai laukta pagalba už dvigubai žemesnę kainą pacientams, anksčiau negalėjusiems sau leisti atkurti viso žandikaulio dantų dėl lėšų ar laiko stokos. Nuo 2017 m. rudens šią problemą „Angitia“ klinikoje sprendžia „Trefoil“ sistemos naujovė ir sertifikatu patvirtinta odontologo kvalifikacija. Esminis skirtumas nuo ligšiolinių dantų implantavimo į bedančius žandikaulius metodikų, - su „Trefoil“ viskas vyksta beveik du k. pigiau ir ženkliai operatyviau, - per 6-8 val. vietoje 6-8 mėn. Aukšta implantavimo naująja metodika kokybė ir puikūs rezultatai pranoksta kūrėjų bei pacientų lūkesčius ir atitinka aukštus ES kokybės standartus.

„Trefoil“ sistema buvo testuojama paskutinius 5 metus 4-se žemynuose su 110 pacientų

„Trefoil“ sistema buvo testuojama paskutinius 5 metus 4-se žemynuose su 110 pacientų.

Šis unikalus, modernus sprendimas buvo sukurtas pirmaujančios pasaulyje odontologijos technologijų įmonės „Nobel Biocare“ ir iki 2017 m. spalio 21 d. buvo testuojamas paskutinius 5 metus 4-se skirtinguose žemynuose su 110 pacientų. Tai kontroliuojamas tyrimas, stebima pacientų būklė, duomenys protokoluojami, protezo atsparumas matuojamas gamykloje. Todėl ši metodika nieko bendro neturi su atskirais atvejais, kai odontologo kabinete, kai leidžia situacija, dantų tiltas tvirtinamas ant 3-jų implantų.

Gavus ypač sėkmingus bandymų rezultatus, „Trefoil“ sistema buvo pristatyta pasauliui 2017 m. spalio 21 d. Frankfurte prie Maino specialiame seminare. Šio seminaro metu buvo išmokyti dirbti su „Trefoil“ sistema ir po to sertifikuoti pirmieji penkiasdešimt pasaulio odontologų, jų tarpe ir klinikos „Angitia“ vadovas, patyręs dantų gydymo, protezavimo bei implantavimo specialistas Mindaugas Gaučys.

„Trefoil“ (nuo lot. trifolium, trilapis augalas) sistemos ištakos prasidėjo dar prieš 20 metų. Dantų implantų tėvu laikomo profesoriaus Per-Ingvar Branemark sukurta „Branemark Novum“ sistema tam laikmečiui buvo revoliucinė, padėjo implantuoti fiksuotus dantų protezus bedančiame apatiniame žandikaulyje ir yra bene žinomiausia pasaulyje. Tačiau ši metodika turėjo ir trūkumų, tarp kurių svarbiausi – kaina, laikas bei po chirurginės intervencijos galimos komplikacijos. Nepaisant visų neginčijamų „Novum“ privalumų, neretai būdavo sunku idealiai tiksliai pagaminti reikiamus ir žandikaulio lanką atitinkančius implantus.

„Nobel Biocare“ atvėrė neregėtas dantų implantavimo galimybes

Pasaulinis dantų implantavimo lyderis „Nobel Biocare“ neužmigo ant visame pasaulyje garsėjančių pasiektų laurų ir 2007 m. atsisakęs „Novum“ sistemos, pradėjo galvoti apie naujos kartos dantų implantavimo būdą. Idėjos esmė – kad nekiltų problemų dėl implantų gamybos pagal individualius užsakymus.

„Trefoil“ sistemos kūrimo darbai prasidėjo maždaug 2012-ais m. Vienas pagrindinių „Trefoil“ sistemos kūrėjų yra Dr. Kenji W. Higuchi, kurio vardas tariamas tarp žymiausiųjų protezavimo srities mokslininkų osteointegracijos, arba žandikaulio kaulo priauginimo, srityje. Prieš tai Dr. Kenji W. Higuchi daugiau, kaip 32 metus bendradarbiavo su prof. Branemark. Taip pat prie šios sistemos dirbo ištisos inžinierių, odontologų, implantų specialistų komandos.

„Trefoil“ sistema sudaryta iš 3-jų tvirtų titano implantų
„Trefoil“ sistema sudaryta iš 3-jų tvirtų titano implantų
„Trefoil“ sistema sudaryta iš 3-jų tvirtų titano implantų

„Trefoil“ sistema sudaryta iš 3-jų tvirtų titano implantų, juos jungiančios sijos ir jungčių, kurių dėka visa konstrukcija prisitaiko prie kiekvieno individualaus žandikaulio visomis kryptimis: įstrižai, horizontaliai, vertikaliai

2015 m. pavasarį buvo pagaminti pirmieji „Trefoil“ dantų implantų sistemos prototipai su savaime prisitaikančiomis jungtimis prie individualios žandikaulio formos, ir prasidėjo moksliniai bei klinikiniai tyrimai ir bandymai, kurių rezultatai dar po dviejų metų buvo pripažinti pateisinusiais visus tikslus ir lūkesčius.

„Trefoil“ naujovės atsiradimas

Buvo atliekami įvairūs testai, tikrinamas sistemos atsparumas, kokybė, patvarumas. Įsitikinta, kad specialiosios prisitaikančiosios sistemos jungtys gali vienodai sėkmingai kompensuoti bet kokį žandikaulio formos nukrypimą nuo teorinės idealios padėties, nepatirdamos per didelių perkrovų.

Tai reikštų, kad dantų implantai šių jungčių dėka prisitaiko prie kiekvieno individualaus žandikaulio lanko visomis kryptimis: įstrižai, horizontaliai, vertikaliai.

Bandymų metu paaiškėjo, kad „Trefoil“ yra pranašesnė už pirmtakes sistemas praktiškai visais atžvilgiais. Tuo pat metu 5-iuose skirtinguose žemynuose, kaip jau minėta, buvo atliekami griežtai kontroliuojami ir protokoluojami klinikiniai tyrimai su 110 savanorių pacientų.

2017-ųjų spalio 21 d., sulaukus puikių tyrimų ir bandymų rezultatų, „Trefoil“ buvo pristatyta pirmajai 50-ties patyrusiųjų implantologų grupei seminare, vykusiame Frankfurte prie Maino. Sėkmingai įsisavinusieji teorinę ir praktinę seminaro dalį odontologai buvo sertifikuoti ir suteikta oficiali teisė taikyti „Trefoil“ metodiką savo pacientams. Tokį sertifikatą, suteikiantį teisę taikyti šį unikalų ir saugų apatinio bedančio žandikaulio dantų implantavimo ant 3-jų implantų būdą savo pacientams, parsivežė ir „Angitia“ klinikos vadovas daktaras Mindaugas Gaučys.

Šiandien „Trefoil“ dantų implantais jau džiaugiasi pirmieji pacientai, o pati sistema, kaip naujausias apatinio bedančio žandikaulio dantų implantavimo sprendimas, sparčiai populiarėja.