Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantai

Dantų protezavimas

Ilgųjų implantų deriniai, gijimas

Ilgieji, arba skruostikauliniai, dantų implantai sriegiami į paciento skruostikaulius, kai į sunykusįjį viršutinio bedančio žandikaulio kaulą įsriegti implantų neįmanoma, nes tiesiog nėra kur sriegti. Įvertinę individualiai kiekvieno paciento burnos ertmės su likusiais dantimis ir žandikaulio kiekiu būklę, dažnai ilguosius dantų implantus deriname kartu su trumpaisiais implantais, kas užtikrina maksimalų implantuojamų dantų patikimumą su garantija visam gyvenimui.

Ilgųjų implantų deriniai, gijimas

Ilgųjų, arba skruostinių, įstrižai įsriegtų dantų implantų paviršius patikimai suauga su kaulu, todėl žandikaulio sąskaita danties implantui tenka mažesnis kramtymo krūvis. Tokia konstrukcija yra ilgaamžė ir patvari.

Ilgųjų implantų deriniai, gijimas

Ilgieji dantų implantų sprendimai:
kairėje – implantai, įsriegti priauginus stipriai sunykusį žandikaulio kaulą;
dešinėje - implantai, pritvirtinti ant sijos;
centre – trumpieji dantų implantai.

Viršutinio žandikaulio dantų implantų sprendimai siejami su apatinio žandikaulio dantų būkle; apatinio žandikaulio dantų kokybė sąlygoja viršutinio žandikaulio dantų implantų pasirinkimą. Svarbu, kad atkūrus prarastus dantis implantais, visi žmogaus dantys funkcionuotų lygiaverčiai, panašiai ir tolygiai. Tai būtina visavertės atkurtų dantų funkcijos ir svarbi gyvenimo džiaugsmo sąlyga.

Ilgųjų implantų deriniai, gijimas

Ilgieji dantų implantai sriegiami įstrižai, nes visa tokia konstrukcija yra mechaniškai patvaresnė, įskaitant ir pritvirtintą ant implantų dantų tiltą. Įstrižas implantas visada bus ilgesnis už statmeną, todėl su kaulu suaugs ir atitinkamai didesnis jo paviršiaus plotas. Taip kaulo sąskaita sumažėja dantų implantui tenkantis kramtymo krūvis, bendra sistema tampa patvaresnė ir tarnauja ženkliai ilgiau.

Ilgųjų dantų implantų gijimas

Įsriegus ilguosius dantų implantus į skruostikaulius, jie suauga su kaulu lygiai taip pat, kaip ir dantų implantai, įsukti į žandikaulį. Todėl tolesnė laikinų bei nuolatinių dantų tvirtinimo trukmė ir procedūra praktiškai yra tokia pati, kaip ir žandikaulio trumpųjų dantų implantų - laikini dantukai uždedami tą pačią dieną, įsriegus tiek trumpuosius implantus į žandikaulį, tiek ilguosius - į skruostikaulį.

Dantų implantams per 4 -6 mėn. suaugus su kaulu, vietoje laikinųjų dantų tvirtinami nuolatiniai dantys, savo išvaizda nesiskiriantys nuo likusiųjų natūralių dantų. Ilgieji, arba skruostikauliniai, dantų implantai Zygoma funkcionuoja taip pat, kaip įprasti žandikaulio dantų implantai, ir atlaiko nuosaviems dantims būdingą kramtymo krūvį, tik gali būti patvaresni.

Ilgiesiems dantų implantams, kaip ir visiems kitiems implantams, suteikiama viso gyvenimo garantija, o natūraliems dantims tokių garantijų nesuteiks niekas niekada.